6 דרכים ליצירת סביבת עבודה פרודקטיבית יותר

6 דרכים ליצירת סביבת עבודה פרודקטיבית יותר

התנהגות אנושית תמיד הייתה קשה לחיזוי, אומנם היום אנחנו יודעים כי ניתן להשפיע עליה בדרכים מתוחכמות.

 אינכם יכולים לשפר את הפרודוקטיביות שלכם (או של העובדים שלכם) באופן דרסטי באמצעות כלי חדש או קסם כלשהו שיעזור לכם להיות מאורגנים יותר, אבל אתם כן יכולים לשפר את היעילות והערנות שלכם באמצעות 7 שינויים פשוטים בסביבת העבודה שלכם. 

גורמים לא מודעים המשפיעים על הפרודוקטיביות שלך!

סביבת העבודה לא רק מעצבת את סגנון העבודה ורמת הארגון שלך, אלא היא גם מעצבת את מצב הרוח והנטיות שלך.

במאמר הבא נתרכז יחד ב7 דרכים מדעיות שיכולות לעזור לך לשפר את רמת היעילות והערנות שלך ושל צוות העובדים שלך.

1. תאורה

ממחקרים עולה כי תאורה בהירה, המופעלת על בסיס קבוע, משפיעה לטובה על מצב הרוח, מפחיתה רמות חרדה ודיכאון. בנוסף, תאורה מספקת, מורידה את הסיכויים לתסמונת ראיית המחשב.

הסתכלו לרגע על התאורה במשרד, כולל כמה אור טבעי נכנס למשרד. במידה וניתן, הקפידו שכמה שיותר אור
טבעי יכנס למשרד. במידה ואין אפשרות לעבוד בסביבת עבודה עם אור טבעי, דאגו לתאורה חזקה כדי למקסם פרודוקטיביות, ערנות ואת מצב הרוח.

2. רעש לבן

שקט מוחלט אינו בהכרח יעיל לריכוז מיטבי, אומנם הפרעות ורעשי רקע עלולים לפגוע בפרודוקטיביות שלכם בצורה ניכרת: המחקר הזה למשל הוכיח כי הפרודוקטיביות שלנו יורדת ב66% כאשר אנו נחשפים לשיחה בחדר הסמוך או כל רעש מסיח דעת אחר כמו צלצול הטלפון או הודעת וואצפ.

מלבד סגירת דלת המשרד, שימוש במוזיקת רקע או רעש לבן, תעזור לכם להימנע מהסחות דעת ורעשים. באופן אישי אני משתמש בפלילייסט הזה והזה.

3. איכות האוויר

אוויר טוב אינו גורם בולט כמו מידת התאורה או מוזיקת רקע, אומנם סביבת עבודה מאווררת משפיע על הפרודוקטיביות שלנו בצורה ניכרת.

בסקירה של Pub Med נמצא כי סביבת עבודה מחניקה ולא מאווררת מורידה פרודוקטיביות ב6-9%.

הקפדה על משרד מאוורר, ניקוי מסנני האוויר של המזגן ופתיחת החלונות לעתים קרובות, תשפר משמעותית את איכות האוויר בסביבת עבודתכם. 

הקפידו לעבוד במשרד מלא אור ואוויר טוב

4. טמפרטורה  

מחקרים רבים נעשו סביב השאלה מה היא הטמפרטורה האידאלית לסביבת העבודה, אם כי הטמפרטורה המדויקת למיקסום פרודוקטיביות נעה סביב 21 מעלות צלזיוס.

שימו לב, חשוב לציין כי ישנם הבדלים דרסטיים בין כל אינדיבידואל; כשאנחנו נמצאים בחלל עבודה משותף תמיד נמצא את האחד שקר לו מידי ואת זה שחם לו מידי כדי להתרכז.

עלינו לשחק סביב 21 מעלות ולחקור בעצמינו באיזה טמפרטורה הפרודוקטיביות שלנו בשיא.

 5. צבע  

על ההשפעות הפסיכולוגיות של צבעים ניתן עדיין להתווכח, אומנם ישנם הוכחות חותכות כי צבעים שונים יכולים להשפיע על מידת הפרודוקטיביות ומצב הרוח שלנו.

לדוגמה, הצבע הכחול מאופיין כיציב ומרגיע. הוא עוזר לעובדים להרגיש פחות לחוצים ויותר רגועים. הצבע הירוק מוריד את העייפות של העניים ועוזר לעובדים להישאר יעילים יותר לאורך זמן. הצבע האדום מקושר לאמוציות ותשוקה יכול להתאים לעובדים הנמצאים במחלקות תחרותיות כמו מכירות.

6. צמחייה

כנראה שאף אחד מאיתנו לא היה מאמין שכמה עציצים חדשים במשרד יכול להגדיל את תפוקת העובדים במידה משמעותית. אולם, מהמחקר הזה עולה כי הוספת כמה עציצים למשרד יכול לשפר את הפרודוקטיביות שלנו ביותר מ15%.

קיים מגוון תאוריית להסבר התופעה, כמו מראה "טבעי" יותר למשרד או הספקה גבוה יותר של חמצן; תהיה הסיבה אשר תהיה, לצמחייה בסביבת העבודה יש אפקט שאיננו יכולים להתעלם ממנו.

האם השינויים האלו מספיקים?

שינוי סביבת העבודה בכל אחד מהקטגוריות שהוזכרו בסביבת העבודה שלך יכולים ללא ספק לשפר באופן כללי את רמות הפרודוקטיביות שלך ושל העובדים שלך, אך עליך לזכור כי אלו אינם השינויים המשמעותיים ביותר שניתן לבצע.

אחרי הכל, ניהול זמן, שיטות עבודה, יכולת ארגון וסדר הם הגורמים המשפיעים ביותר על מידת הפרודוקטיביות שלנו.

Leave a comment

9 Comments

  1. מאד אוהבת טיפים כאלה. מצד אחד מוכחים מדעית, מצד שני קלים ליישום. כבר בודקת את התאורה שלי!

  2. כל הטיפים ממש מעולים.
    אין ספק שכשסביבת העבודה מותאמת לצרכים האישיים הספק העבודה עולה.
    חדר העבודה שלי צבוע בירוק, כי זה צבע שגורם לי להיות יותר יצירתית לדוגמא

Send a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *