6 טיפים שאתה חייבים לדעת לפני שהתחלתם גיוס עובדים

6 טיפים שאתה חייבים לדעת לפני שהתחלתם גיוס עובדים

אז הגעתם למסקנה שאתם צריכים להתרחב, יותר מדי משימות שלא נגמרות, אין זמן יותר לפיתוח עסקי והשוטף הורג אותכם, מזל טוב! הגיע הזמן לגייס עובד חדש לצוות, אז במאמר הבא חשבנו איך לתמצת את התהליך שלעיתים קרובות הופך למייגע לתוך 6 טיפים מנצחים שיעשו לכם סדר ובמקרה היותר טוב – יחסכו מכם המון זמן וכסף מיותר על עובדים שאינם מתאימים למערכת שלכם.

1. האם אתם באמת צריכים את זה? 

נכון, אתם עמוסים במשימות, אין לכם זמן להגיע לדברים, חוזרים מאוחר הביתה כל יום – הכל נכון… אבל, האם אתם באמת צריכים עובד חדש לעסק? ההחלטה לקחת עובד צריכה להגיע ממקום עסקי טהור ולא על סמך תחושות או הרגשות, תשבו על ההכנסות וההוצאות שלכם, תעברו על תזרים המזומנים שלכם, התייעצו עם יועץ עסקי ורק אז, החליטו האם אתם באמת יכולים להרשות לעצמכם לגייס עובד, וגם אם כן, האם העובד הזה באמת תורם לפיתוח העסקי של העסק שלכם או רק מכבה שריפות? כדאי שתשאלו את עצמכם את השאלות האלו…

2. תחפשו נכון יותר

ישנם לא מעט דרכים ופלטפורמות לגיוס עובדים, אם זה באמצעות מדיות חברתיות, קשרי לקוחות אישיים או חברות השמה למינהם, אחד הטיפים החשובים ביותר הוא לחפש את העובד לפי פילוח מדוייק של כישורים, התנהגות ואף נתונים דמוגרפיים, ככל שתשקיעו זמן במיקוד של אותם פילוחים הסיכוי שתפגעו בעובד עם הכישורים הנכונים יגדל משמעותית, למשל, אם נחפש עובדים בתחום "עיצוב גרפי" נפנה לקהילות אשר מכילות אנשים מהתחום כגון קבוצות מקומיות בפייסבוק ייעודיות למעצבים.

3. תבואו מוכנים

בקשו מהמועמדים שהזמנתם לראיון העבודה להגיע עם כמה שיותר פרטים: קו"ח, המלצות, פרויקטים\עבודות אחרונות שעשו. מעבר לכך, כדי גם לכם להגיע מוכנים לראיון, הכינו מספר שאלות מפתח שחשוב לכם לדעת, מומלץ להכין גם מבחן קטן לבחון את כישורי העובד, הזמן שתשקיעו עכשיו לבחון את העובד יחסוך ממכם המון אנרגיה בהמשך.

4. שאלה אחת שתחסוך לכם הרבה

"אם רק היתי שואל….", רוב העובדים שתראיינו, יגיעו אליכם ממקום עבודה אחר, תשאלו את העובד איפה הוא עבד, ותצרו קשר עם המעסיק הקודם שלו, תוכלו לקבל חוות דעת אמיתית ממקום של מעסיק כמוכם על העובד אותו אתם הולכים לגייס, אתם לא רוצים להשקיע זמן על עובד שבסוף לא מתאים לעסק שלכם.

5. תיאום ציפיות מלא

עוד משיחת הראיון הראשונה, כדאי שתפתחו את כל הקלפים, תשתפו את העובד הפוטנציאלי שלכם בכל האותיות הקטנות, לאחר שעשיתם זאת, תכינו חוזה עבודה מסודר שמשקף את כל התנאים (לא רק משכורת וכו') אלא גם סעיפים שקשורים לאופי העבודה בשוטף, מומלץ מאד להיעזר בעו"ד מקצועי המתמחה בכך, חוזה עבודה נכון יתן לכם שקט ויהווה תיאום ציפיות מלא בינכם לבין העובד. 

6. השקיעו בידע מקצועי של העובד

הצלחתם בשעה טובה לגייס את העובד הנכון, מה עושים מכאן? אחד הטיפים החשובים שכדאי לכם ליישם הוא השקעה בידע המקצועי של העובד שלכם, השקיעו זמן ללמד את העובדים שלכם, חפיפה טובה ונכונה היא קריטית עבור ההמשך של העובד בחברה, תצמידו אליו עובד ותיק יותר, תתנו לו חומרים ללמידה, תיצרו עבורו מבחנים, תנו לו להרגיש שהוא מתחיל לשחות מהמים הרדודים ולא ישר טובע במשימות של השוטף. 

 

אז, שיהיה גיוס נעים 🙂

Leave a comment

Send a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *