כך תבנה קהילת פייסבוק פעילה

כך תבנה קהילת פייסבוק פעילה

פרסום בפייסבוק – למה פייסבוק עושה חיים קשים למפרסמים ואיך אפשר להקל על המצב?

לפני כמה שנים טובות, פתחתי את עמוד הפייסבוק הראשון שלי. העמוד נפתח כבדיחה על שאלות ששמעתי מחברים וקרובים בנושאי ספורט ותזונה.

שאלות כמו "האם מותר לי לאכול אחרי 6 בערב" או "האם שייק חלבון ינפח אותי" עוררו בי תמיד גיחוך על חוסר ההבנה הבסיסי ששרר ושורר עד היום בעולם הפיטנס.

אז פתחתי עמוד פייסבוק, הוספתי תמונת פרופיל וקאבר ובכל שבוע עלה פוסט שכלל את הציטוט הכי מצחיק ששמעתי באותו השבוע. מסטטוס לסטטוס החשיפה הכפילה את עצמה, עוד לייק ועוד שיתוף ותוך חודשים בודדים העמוד הגיע 20,000 לייקים.

מאז זרמו הרבה מים בנהר, פרסום בפייסבוק נהפך למשימה לא פשוטה.  פייסבוק מגבילה מאוד את החשיפה האורגנית של עמודי הפייסבוק. אם נרצה שעמוד הפייסבוק יקבל חשיפה גדולה נצטרך לשלם או ליצור תוכן מאוד יצירתי וויראלי. לצערנו, לרבים מאיתנו ובעיקר לעסקים חדשים אין את היכולת הכלכלית להשקיע מאות ואלפי שקלים בקידום ממומן וגם אין לנו את היכול ליצור תכנים ויראלים באופן תדיר ורצוף.

אבל חכו רגע. יש פתרון!

אם אתם מחפשים דרכים אחרות להגיע ללקוח פוטנציאליים בפייסבוק, בנייה של קהילה סביב נושא העיסוק שלך יכולה לעזור לך להגיע ללקוחות פוטנציאליים באופן הרבה יותר ממוקד ויעיל בהשוואה לעמוד פייסבוק עסקי.

במאמר הזה, נגלה יחד איך עושים פרסום בפייסבוק, איך לבנות ולנהל קהילת פייסבוק במטרה לקדם את העסק או השירותים שלך. 

1. יצירת קבוצת פייסבוק ממוקדת

כמו שהוזכר קודם, פרסום בפייסבוק כבר מזמן לא משימה פשוטה. עמודי פייסבוק כבר לא מקבלים את אותה החשיפה שקיבלו בעבר.

אומנם, ישנו עולם חדש, הצובר תאוצה מיום ליום הוא קבוצות הפייסבוק או בשמם הסקסי – "קהילות". קבוצות פייסבוק הן אוסף של אנשים בעלי תחומי עניין או מטרות דומות. כל קבוצה והנישה שלה.  

חלק מהקסם של קבוצות הפייסבוק הוא הפרטיות שכל אחד מאיתנו זוכה לה בקהילה. קבוצות פייסבוק רבות הן קהילות סגורות, בהן כל חבר יכול להתכתב ולהתדיין סביב תחומי העניין שלו מבלי להיחשף לעיניהם החטטניות של בני המשפחה והחברים. למרות זאת, בתוך הקבוצה, פייסבוק אינה מגבילה את החשיפה ולכן חברי הקבוצה נחשפים כמעט לכל הפוסטים בקבוצה.

בפייסבוק תוכלו למצוא קבוצה בכל נושא

באפשרותך להצטרף לקהילה המנוהלת על ידי מישהו אחר, אבל האופציה הטובה ביותר עבורך כבעל עסק היא לפתוח ולנהל קהילה משלך.

ראשית, עליך להבין כי קבוצת פייסבוק אינה מתופעלת כמו דף עסקי. המהות של קבוצת הפייסבוק אינה לקדם בתי עסק. וכך, גם הקבוצה שלך לא אמורה להיות סביבך. במקום, נרצה לייצר מקום בו קהל היעד שלך יוכל להרגיש בטוח ונוח.

נחשוב על תחומי העניין שקהל היעד שלך נוטה לשתף. למשל, אם אנו מציעים שירותי עיצוב לאפליקציות, נרצה ליצור קבוצת פייסבוק שעוסקת בעיצוב אפליקציות למפתחי אפליקציות או בעלי אפליקציות, כלומר סביב המוצר שלנו. לכן, עלינו ליצור קבוצה עם שם ברור כמו "עיצוב אפליקציות".

שכנעת אותי. איך מתחילים?

הצעד הראשון הוא כמובן ליצור קבוצת פייסבוק. היכנסו לסעיף "קבוצות" ולחצו על create new group. כאשר פייסבוק שואל אותנו לבחור את מטרת הקבוצה, לחצו על connect and share.

פרסום בפייסבוק - כדי ליצור קבוצת פייסבוק במטרה ליצור קהילה נבחר בconnect and share

לאחר מכן, בחרו שם לקבוצה. בחרו בשם שיהיה מובן לכולם וקל לחיפוש כדי שקהל היעד יבין שהקבוצה נוצרה בדיוק בשבילם.

בשלב הזה, עליך להזמין אנשים להצטרף לקבוצה. אין אפשרות לפתוח קבוצה ללא בן אדם אחד נוסף לפחות, לכן נזמין חבר או את אחד העובדים להצטרף לקבוצה, לפני שנוציא את הקבוצה לאור. 

הוסף את הקבוצה שיצרת למעודפים

כדי לתת לחברי הקבוצה את ההרגשה שהם מלוכדים ומוזמנים להיות חלק מהקהילה, נוסיף תמונות רקע ותיאור לקבוצה. התכנים הללו יופיעו בראש הקבוצה ולכן עליהם לשקף את שם הקבוצה ולספק קווים מנחים המסבירים למי הקבוצה נועדה ואיזה כלים ניתן לקבל בה.

אז יש לי קבוצה, איך אני הופך אותה לקהילה?

לאחר שהבסיס מוכן, עליך לקדם את הקבוצה כדי שחברים נוספים יצטרפו. ניתן לשווק את הקבוצה במגוון דרכים; כאשר אנשים מצטרפים לניוזלטר שלנו נוכל להוסיף לינק לקבוצה ולהזמין אותם להצטרף לקהילה. הזמינו חברים וקולגות באופן אישי, שתפו את הקבוצה בפייסבוק ובכל נכס דיגטלי אחר שברשותכם. 

אינגיג'מנט

עכשיו, כשיש לנו כבר קהל קטן (והכי חשוב – ממוקד), הגיע הזמן להפעיל את הקבוצה ליצור מעורבות גבוה מצד חברי הקבוצה.

שתפו פוסטים הקוראים לחברי הקבוצה לפעולה. אלו צריכים להיות פוסטים שיעוררו שיחה ודיון סביב נושא הקבוצה. בקשו מחברי הקבוצה לשתף את הספר אהוב עליהם או את הספר שהכי השפיע עליהם. שאלו מה דעתם על נושאים חמים בתעשייה בה הקבוצה עוסקת וכל דבר שיעורר את רמת המעורבות בקבוצה.

למשל, בקבוצות פייסבוק רבות יש פוסטים קבועים שעולים ביום קבוע בשבוע כמו פוסט להצעות עבודה, פוסט המלצות על ספרים, קניות, מתכונים ועוד.

תוכן

 שתפו חדשות ומאמרים רלוונטיים שיכולים לעניין את חברי הקבוצה. איננו רוצים לקדם את הבלוג שלנו או את המוצרים שלנו בתדירות גבוה מידי. אומנם, כן נשאף לשתף מאמרים רלוונטיים שיעזרו לחברי הקבוצה להשכיל ולקבל מענה על שאלותיהם. עליך לפרסם לפחות 2-3 מאמרים רלוונטיים מאתרים אחרים כדי לעורר דיונים ומעורבויות.

למה תוכן כל כך חשוב? 

שתף מהידע שלך!

אנשים יצטרפו לקבוצה שלך מכיון שהם מתעניינים בנושאים שאנחנו מקדמים או בגלל שהם צריכים עזרה במשהו שקשור לנושא הקבוצה.

בקבוצה שיצרנו נוכל לשתף מהניסיון והידע שלנו ולצבור מוניטין כאוטוריטה בתחומך. שיתוף טיפים, המלצות ומענה על שאלות חברי הקבוצה היא דרך נפלאה לבסס את מעמדכם כמומחים בתחום.

לסיכום

קהילת פייסבוק חשובה משתי סיבות: היא מקדמת את מעמדך בתעשייה שלך ומאפשר לך להצטייר כמומחה בתחום עיסוקך. בנוסף, קהילה יוצרת קבוצה של לקוחות נאמנים שיקנו ממך מפעם לפעם וישווקו אותך עם חיוך מבלי שנשלם להם.

פרסום בפייסבוק שנעשה בצורה נכונה כולל בתוכו קהילה.

אז קדימה, למה אתם מחכים? 

Leave a comment

Send a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *