6 כללים פיננסים שיעשו לך סדר בעסק

6 כללים פיננסים שיעשו לך סדר בעסק

לנהל עסק אינה משימה פשוטה. רשימת המשימות לעולם לא נגמרת ותמיד תמצאו את עצמכם לובשים המון כובעים שונים מפעם לפעם. במידה והעסק אינו רווחי, כנירא שהוא יותר תחביב מאשר "עסק". ארגון וניהול ראוי של העסק יכול לתרום להצלחת העסק ולמימוש יעדי הרווח שלך. כמו בהתנהלות פיננסית אישית, יש שפע של דרכים שיעזרו לך לארגן את את ההתנהלות הכלכלית של העסק, בהתאם למטרתך.

הנה הם 6 כללים שכדאי לאמץ: 

1. עקבו אחרי ההכנסות.

חשוב לדעת כמה כסף אנו מייצרים. אתם יכולים לעקוב אחרי ההכנסות החודשיות, שבועיות ואפילו יומיות ככה שתוכלו להבין בצורה טובה יותר כמה כסף נכנס באמת לעסק.

אני באופן אישי אוהב להשתמש בטבלאות אקסל או אפליקציות ייעודיות למעקב אחר ההכנסות. כך ניתן לחלק את ההכנסות לקטגוריות המייצגות את ערוצי ההכנסות של העסק. אם אתם משתמשים בתכנת הנהלת חשבונות, תוכלו גם להשתמש בתוכנה ייעודית שתעזור במעקב אחרי הכנסות העסק.

יתרון נוסף במעקב מדויק של ההכנסות בעסק הוא שכך ניתן לפקח ולהחליט בצורה טובה יותר על מהלכים שביצענו בעסק. אם יש לך יעד הכנסה ספציפי, בוודאי שעליך לעקוב אחרי ההכנסות באופן קבוע.

 

2. בדיקה ומעקב אחר ההוצאות.

אם אנחנו הולכים לעקוב אחרי ההכנסות, עלינו לעקוב אחר ההוצאות בהתאם. לכל בעל עסק הוצאות ותשלומים חשובים שעליהם לשלם כדי להמשיך ולהריץ את העסק.

ניתן לנכות חלק מההוצאות של העסק בצורה של החזר מס, כך נוכל לשלם פחות מיסים בעבור ההכנסות בעסק ולהוריד את הלחץ מהכיס. במידה ונרצה לדעת באמת כמה אנחנו מרוויחים עלינו לחשב את ההכנסות נטו, לאחר כל ההוצאות בעסק.

אתם יכולים לעקוב אחר ההוצאות באותו האופן שתעקבו אחר ההכנסות. בצורה זאת נוכל לבקר באופן תדיר את מצבנו הכלכלי ולוודא שאיננו נגררים להוצאות מיותרות.  

עקבו אחרי ההכנסות וההוצאות - זה ישתלם

3. חשבון בנק נפרד.

ברגע שהעסק שלך יתחיל לייצר הכנסות, חובה עליך לפתוח חשבון בנק נפרד לעסק. תוכלו ללמוד מהרבה בעלי עסקים אחרים שהתנהלו בעבר עם חשבון אחיד והתחרטו על כך . הרי ברור כשאיננו יודעים מה מקור ההכנסות ואין סדר בהוצאות, נוצר חוסר סדר, וחוסר סדר הוא מתכון לבעיות וטעויות.

חשוב להקדים תרופה למכה ולפתוח חשבון בנק נפרד לעסק. חשבון נפרד יציג בברור ופשטות כמה כסף נשאר בסוף החודש ויעזור לך לעקוב בקלות ופשטות אחרי תזרים המזומנים בעסק מבלי לערבב "נושאים אישיים".

 

4. בחרו באמצעי החיוב המתאימים לכם.

כמובן שכולנו רוצים לקבל את התשלום בצורה חלקה ופשוטה ככל הניתן. כדי לעשות זאת, עליך להחליט איזה אמצעי תשלום תכבד בעסק. עליך לבצע החלטה זאת בהתאם לדרך בה עובד העסק שלך. למשל, אם אתם מספקים שירות, כנירא שתרצו לעבוד עם מזומן ולספק חשבוניות בצורה הרגילה. אם אתם מוכרים מוצר, כנירא שתרצו לכבד כרטיסי אשראי מקומיים או אמצעי תשלום בינלאומיים במידה ויש לכם חנות אונליין.

השוו את האופציות העומדות לרשותכם, השוו עמלות בין חברות האשראי ועמלות הבנק ובחרו את האופציה המתאימה ביותר עבורכם.

 

5. מיון ניירת ומעבר לניירת דיגיטלית.

כולנו שונאים ניירת ואף אחד מאיתנו לא מרוצה כשלא נשאר מקום לאחסן את כל המסמכים אותם אנחנו חייבים לשמור. מהסיבה הזאת, השתדלו להעביר למחשב את כל המסמכים הפיננסים כדי לשמור על סביבת עבודה מסודרת. מכיוון שמדובר לרוב במסמכים שלא כדאי לאבד, מומלץ להשתמש בשרת אבטחה צד שלישי.

כמובן, שאין חובה לאחסן את כל המסמכים במחשב בטח ובטח את המסמכים המכילים מידע רגיש.

אם אתם מחליטים בכל זאת לשמור חלק מהניירת, הקפידו למיין ולסדר אותם בארון מסמכים וקלסרים. כנירא שתרצו לעקוב אחרי ניירת חשובה כמו:

  • חשבונות ורשומות הנהלת חשבונות
  • רשומות בנק
  • חוזים
  • אישורים ורישיונות
  • רשומות עובדים

תאמינו או לא, ארגון וסדר של כל הניירת כקבצים דיגיטלים או כמסמכים מסודרים וממוינים ישתלם לנו בגדול כשתשלום המיסים יהיה בפתח. 

 

6. פנו זמן לסיכום פיננסי בכל שבוע

חשוב לפנות זמן פעם בשבוע כדי לשבת ולעבור על המצב הפיננסי של העסק.

ההכנסות וההוצאות של שלך תמיד ישתנו, לכן כדאי תמיד להיות מעודכנים ולהקדיש זמן קבוע ביומן כדי לעקוב אחרי המצב הפיננסי של העסק. כך תוכלו למנוע מדברים להתפספס.

כשאנחנו מפסקים לעקוב אחר המצב הפיננסי של העסק, אנו מתקשים להיות יעילים ולהבין מה באמת המצב הפיננסי של העסק. כתוצאה מכך, נתקשה להגיע ליעדים שהצבנו לעצמינו.

6 הצעדים הללו יעזרו לכם לעקוב ולארגן ביעילות את המצב הכלכלי של העסק. בנוסף, תוכלו לעשות דברים נוספים כמו ליצור תקציב הוצאות, פתיחת חיסכון לעסק, ייעוץ עם מומחה מס ושכירת רואה חשבון שיעשה הכל בשביל שתשלמו כמה שפחות מיסים (במסגרת החוק).

Leave a comment

Send a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *